Beyaz Çay

Cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Beyaz çaydaki antioksidanlar, cildi ve saçı sağlıklı tutarken erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olabilir. EGCG (epigallocatechin gallate) gibi antioksidanlar, cilde zarar vererek kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasına neden olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Bu antioksidanlar, cildinizin parlak ve genç görünmesini sağlayarak ultraviyole (UV) radyasyondan kaynaklanan hücre hasarını yavaşlatabilir veya durdurabilir .

Kan şekeri düzeylerini kontrol eder. Bazı araştırmalar, düzenli olarak beyaz çay içmenin, kan şekeri kontrolünü iyileştirmek de dahil olmak üzere diyabetik hastalarda semptomları iyileştirdiğini bulmuştur .

İştahınızı azaltarak kilo vermenize yardımcı olur. Beyaz çay, yeşil çayda bulunanlara benzer başka bir antioksidan türü olan kateşinler içerir. Çalışmalara göre, bu antioksidanlar, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyerek ve mevcut olanları parçalayarak yağ depolanmasını önlemeye yardımcı olabilir. Kateşinlerin ayrıca iştahı bastırdığı ve bunun da zamanla fazladan kilo veren aşırı yemeyi önlemeye yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Önerilenler